Zobacz jak na temat Bilibo wypowiadają się eksperci z różnych dziedzin:

Dobrą zabawkę wyróżnia kilka charakterystycznych cech. Powinna mieć tak mało zdecydowanie określonych zastosowań jak to tylko możliwe, pozostawiając dziecku pole do rozwijania wyobraźni i ekspresyjności. Powinna pozwalać na wielorakie zastosowanie, dziecko w każdym wieku może wtedy ćwiczyć swoje zdolności motoryczne, może używać jej jako głównego elementu zabawy, lub tylko jako np. domek dla lalek, zwierzaków. Jest niezastąpione w zabawach z innymi dziećmi w odgrywanie ról i udawanie. Dodatkowo, zabawka powinna podobać się dzieciom w różnym wieku i towarzyszyć im w zabawach przez długi okres czasu. Bilibo idealnie wypełnia swoje zadania we wszystkich powyższych aspektach.

prof. Remo H. Largo, Head of the Department Growth and Development at the University Children's Hospital Zurich

Podoba mi się prostota Bilibo, które pozostawia miejsce dla dziecięcej wyobraźni. Kształt tej muszelki jest przepiękny, wręcz zaprasza dzieci do tego aby jej dotknąć, do eksperymentowania, do zabawy. Bilibo jest zmienne, może być stabilne lub niestabilne, jest wszechstronne ( może być pojemnikiem, tunelem, kamieniem, kaskiem, instrumentem muzycznym, pociągiem ), współgra z takimi materiałami jak woda, piasek, śnieg. Bilibo pozwala dzieciom realizować wiele pomysłów na zabawy zgodnie z ich wiekiem, krótko mówiąc „rośnie z dzieckiem”. Różne zastosowania sprawiają że odpowiednie narządy zmysłów są pobudzane do rozwoju ( dotyk, wzrok, słuch… ).

Therese Affolter, Ergotherapist, teaching paediatrics at the School for Ergotherapy in Zurich

Po latach projektowania zabawek zdominowanego przez……, muszelki do zabawy zaprojektowane przez Alexa Hochstrassera są faktycznie widoczną zmianą. Te nowe zabawki stymulują rozwój motoryczny dziecka na wiele sposobów. Testy muszelek pokazały jednocześnie jak wiele pomysłów na zabawę z nimi mogą wymyślić dzieci. Bilibo wnosi dużo do zdrowego rozwoju ruchowego dzieci. Jest to szczególnie ważne w czasach kiedy wiele dzieci dużo czasu spędza w domu, z racji na różnego rodzaju zagrożenia. Zamiast grać w piłkę i biegać na świeżym powietrzu dzieci spędzają czas przed telewizorem lub komputerem, co w żaden sposób nie rozwija ich motorycznie. Bilibo, które może być używane również w domu zmienia ten układ znacząco, aczkolwiek oczywiście nie zastąpi zabaw na świeżym powietrzu. Walka dla większej przestrzeni dla dzieci musi w każdym bądź razie trwać. Z Bilibo mamy mocny argument w dłoni aby wypełnić tą przestrzeń i rozwijać zdolności ruchowe dziecka na wiele sposobów.

Dr. Marco Hutenmasser, Documentation Centre Child and Environment

To wyrzeźbione siedzenie ma wiele możliwych zastosowań i dostarcza masę radości. Może być używane do kąpieli, zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, może być bujanym fotelem, oraz wymyślonym urządzeniem używanym w różnych zabawach i grach. Jest to produkt który spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Świetnie wpływa na rozwój ruchowy.

Dr. Stevanne Auerbach "Dr. Toy", Institute for Childchood Resources, San Francisco

Nasze dzieci zaakceptowały nową zabawkę z entuzjazmem i wypróbowały ją zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz w różnych miejscach. Bilibo było używane do zabaw zręcznościowych, do budowania, było również wypełniane piaskiem, wodą , lalkami. Szczególnie spodobała nam się jego przepiękna prostota, wyraźny kształt który wręcz błaga aby go dotknąć i poeksperymentować z nim. Waga i rozmiar Bilibo są bardzo przyjemne. Może być używane w wielu zabawach, a także do rozwijania szczególnych zdolności motorycznych.

Marianne Obrist and Christine Baumann, przedszkolanki